Паралелі

Олександр Савченко про практику петицій в Україні і за кордоном


Сьогодні у Паралелях: Олександр Савченко – економіст, президент компанії “Авек Холдинг”,громадський діяч. Вищу освіту здобував у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Е. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, навчався також у Харківському інституті кадрів управління та Інституті підвищення кваліфікації працівників Alcatel MSI

Петиції діють більш ніж у 70 країнах світу. Електронні петиції стали одним з проявів демократії,  та способом налагодження співпраці між суспільством та державою. Батьківщиною електронної петиції вважається Великобританія. Там вони запрацювали у 1999 році.  В ідеалі за допомогою такого виду комунікації є можливість вирішити ті проблеми, котрі насправді турбують пересічних людей. Але коли цих проблемних моментів безліч, так як у нас в Україні, дуже складно, щоб електронні петиції стали ефективними. По факту вони працюють в нашій державі і на сайті уряду можна побачити безліч поданих петицій, але розглядають на жаль далеко не завжди.
Слід зазначити, що експерти по-різному оцінюють такий спосіб спілкування з владою. Керівник Центру розвитку інновацій Києво-Могилянської академії Сергій Лобойко зазначає, що електронна петиція є “першим кроком до постіндустріального суспільства”. В Україні більшість електронних петицій стосуються боротьби з корупцією, питань якості доріг, люстрації суддів і прокурорів та питань вбивств Небесної Сотні під час подій Майдану.

Залишити відповідь